Co powiesz na dodatkowe treści, prosto na Twoją skrzynkę odbiorczą?

Wystarczy, że zapiszesz się poniżej:

Formularz zapisu do newslettera

\

I co ważne, po samym zapisie, wejdź proszę na swoją skrzynkę odbiorczą i potwierdź zapis. Dopiero po tym, mogę przesłać Ci e-booka i kolejne materiały!

A co dokładnie podrzucam na Twoją skrzynkę?

Każdy mail, zawiera sporo tekstu, który usprawni Twoją pracę oraz wartościowe linki, związane z front-endem, WordPressem i wszystkim tym, o czym możesz czytać na blogu.

I związanych z samym blogiem!

Dokładnie tak to wygląda:

Cześć 🌸

Dziś opowiem Ci o 3 bardzo przydatnych funkcjach CSSa, które sprawią, że pisane przez style wejdą na znacznie wyższy poziom! A dodatkowo, na końcu nie zabraknie kilku linków. Lećmy!Funkcje, o których Ci krótko opowiem, to max(), min() i clamp()

O co w nich chodzi? W skrócie pozwalają Ci wrzucić 2 lub więcej wartości, do właściwości width, height, font-size itp. i wyświetlać największą, najmniejszą lub środkową w zależności od użytej funkcji.


Dla funkcji max():

Wyświetlana w danej chwili jest największa wartość – w tym przypadku, gdyby rodzic diva miał więcej, niż 400px, zaaplikowałaby się wartość procentowa. W przeciwnym razie owy div będzie mieć 400px.


Dla funkcji min():

Dzieje się sytuacja odwrotna. Gdy 86% viewportu jest mniejsze od 700px, ono się zaaplikuje. W przeciwnym razie artykuł będzie miał dokładnie 700px. Super przydatne przy RWD!


I na koniec, dla funkcji clamp():

Dzieje się rzecz następująca: Preferowana jest wartość środkowa, ale jeśli przy danej szerokości ekranu, wielkości fontu lub innej zmiennej, będzie ona mniejsza od wartości najmniejszej, to szerokość sekcji zatrzyma się dokładnie na tej najmniejszej wartości. Podobnie z wartością największą.


I to tyle!

Jeśli chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej o tych funkcjach, zobaczyć ich działanie w praktyce i sprawdzić, jak można je świetnie wykorzystać w przypadku fontów, to możesz zajrzeć do artykułu na web.dev, który dobrze przedstawia ten temat: min(), max(), and clamp(): three logical CSS functions to use today.To teraz trochę klasycznych linków 📝


1.  Własne bloki w WordPress Gutenberg #006 – Format API

Szósty już odcinek mojej serii o Gutenbergu 🎉 Tym razem odcinek, w którym sprawiamy, że button w toolbarze, utworzony w części 5, staje się w pełni funkcjonalny!


2. Open Graph Image as a Service

Cuuuuudowne narzędzie, które pozwala Ci automatycznie generować miniatury dla social mediów podstron, wpisów na blogu i innych treści, które istnieją na Twojej stronie i są możliwe do podlinkowania w mediach społecznościowych.

Całość można skopiować do swojego lokalnego środowiska i dostosować tak, aby narzędzie generowało nam miniaturki, pobierając zmienne (np. tytuł) z postów i podstron, a później wrzucając je w dostosowany przez nas szablon.


3. React Security Fundamentals

Ostatnio uczę się sporo Reacta, więc siłą rzeczy treści z nim związanych jest tutaj ostatnio więcej.

I tak też jest z tym linkiem – jeśli podobnie, poznajesz ten framework, albo wcześniej nie udało Ci się zapoznać z tematem bezpieczeństwa aplikacji Reactowych, to ten mini kursik na pewno naświetli Ci trochę tego tematu!


4. Do I need a custom Select?

Czy też nienawidzisz, gdy designer, designerka lub klient wymagają od Ciebie stworzenia customowego selekta? Następnym razem możesz podesłać im tę stronkę. 


5. WordPress Permissions: Learn What They Are and Their Optimal Settings

Błędy w WordPressie zbyt często wynikają z źle ustawionych uprawnień, aby nie wiedzieć, jak te uprawnienia działają!

Jeśli czujesz, że nie znasz tego tematu w pełni, to ten artykuł przekaże Ci wszystko, co jest niezbędne.


Dzięki za dziś i do zobaczenia!

To co? Widzimy się?

Poniżej podrzucam sam formularz, raz jeszcze:

Formularz zapisu do newslettera

\