10 świetnych bibliotek z animacjami, które ożywią Twoje strony internetowe

Nie da się ukryć, że jeśli nie przesadzimy z animacjami, to okazują się bardzo ciekawym elementem, który sprawia, że nasze witryny nabierają życia i stają się znacznie bardziej interaktywne.

Tylko, że nieraz stworzenie ciekawej animacji może wymagać sporej ilości pracy w stosunku do otrzymanego rezultatu i właśnie w tym przypadku z pomocą przychodzą nam biblioteki, zawierające stworzone już efekty, gotowe do wklejenia na stronę internetową!

Dziś chciałbym pokazać Ci 10 takich bibliotek. Niektóre z nich wymagają samego CSSa, inne, bardziej zaawansowane do działania potrzebują JavaScriptu, ale to co ich łączy, to to, że wszystkie zawierają ciekawe animacje, które urozmaicą nasze witryny! Zapraszam do lektury!

Biblioteki wymagające samego CSSa

1. Animate.css

Tej biblioteki chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. W bardzo przystępny sposób udostępnia wszystkie najpopularniejsze animacje, które zwykle powodują “pojawianie się treści” na stronach internetowych.

2. Hover.css

Dość prosta, ale jednocześnie udostępniająca sporo możliwości biblioteka, która pozwala nam na dodawanie efektów*,* które uaktywniają się po najechaniu na element myszką. Dzięki niej możemy zarządzać tłem elementu, pokreśleniem, ikonami, cieniem i wieloma innymi atrybutami.

3. CSShake

Prosta i jednocześnie bardzo przyjemna biblioteka, która pozwala nam na “potrząsanie” elementami. Posiada 11 wersji animacji, gdzie w przypadku każdej z nich blok na stronie internetowej zachowuje się trochę inaczej.

4. Animista

Ciekawa biblioteka, udostępniająca nam dość pokaźny zbiór efektów, które dodatkowo można edytować. Po wybraniu animacji jesteśmy w stanie sprawdzić kod potrzebny do jej wykonania na stronie, a poza tym możemy wybrać kilka przykładów, klikając przy każdym ikonę serduszka i pobrać cały pakiet.

5. Obnoxious.css

Najmniejsza z przytoczonych dziś bibliotek, z racji tego, że zawiera tylko 5 efektów, ale za to jakich! Każdy z nich jest tak świetny, że po prostu nie mogłem jej pominąć. :) ## Animacje wymagające CSSa oraz JavaScriptu.

1. CSSAnimation

Jedna z większych bibliotek do tworzenia animacji, posiadająca znacznie więcej efektów od jej poprzedników. Niekiedy do jej działania potrzebujemy samego CSSa, ale w przypadku bardziej rozbudowanych efektów musimy dodać trochę JavaScriptu, aby dana animacja się wykonała.

2. Effeckt.css

W tym przypadku nie mamy do czynienia ze standardową biblioteką, a ich zbiorem. Całość łączy się dając nam sporą ilość efektów, które od zaraz możemy użyć na naszych stronach internetowych!

3. Bounce.js

Bardzo ciekawa biblioteka, która pozwala nam na tworzenie animacji od zera za pomocą komponentów, które określają ich zachowanie, czas animacji oraz kilka innych parametrów.

4. Dynamics.js

Biblioteka ta pozwala nam tworzenie nowych efektów, jednocześnie skupiając uwagę na fizyce konkretnego bloku. Dzięki temu możemy manipulować każdym z etapów wykonywania się naszej animacji.

5. Anime.js

Ostatnia z wymienionych dziś bibliotek. Zawiera mnóstwo świetnych i nieraz bardziej skomplikowanych efektów, które od zaraz możemy wkleić na nasze strony internetowe.

Podsumowanie

I tak oto prezentuje się 10 przykładów, które mogą przydać się podczas tworzenia najróżniejszych animacji na stronach internetowych. Mam nadzieję, że udało Ci się znaleźć coś dla siebie!

Mogą Cię zainteresować:

Chętnie zaproponuję Ci coś jeszcze

Czy chcesz dodać coś od siebie?