7 świetnych wtyczek do Sublime Text, które usprawnią Twoją pracę!

Dziś kontynuujemy temat, rozpoczęty w jednym z ostatnich wpisów, czyli dodatki do edytora Sublime Text 3. Wtedy były to motywy, dziś omówione zostaną wtyczki! :)

Poznasz dziś 7 najróżniejszych rozszerzeń, które sprawią, że Twoja praca stanie się znaczenie przyjemniejsza i bardziej efektywna. Zaczynajmy!

1. Package Control, czyli jak instalować wtyczki

Link do wtyczki: Package Control.

Jest to narzędzie, które pozwala nam w bardzo prosty sposób dołączać wszelkie rozszerzenia. W celu zapoznania się ze sposobem jego instalacji, zapraszam Cię do wpisu o motywach. Tam wyjaśniłem wszystko krok po kroku :)

2. Emmet

Link do wtyczki: Emmet

Tej wtyczki chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Świetne narzędzie, które sprawia, że nasza praca staje się znaczenie przyjemniejsza i bardziej efektywna.

Swoją drogą na stronie Emmeta, możesz dowiedzieć się o wszystkich możliwościach, jakie oferuje sama wtyczka.

3. Git

Link do wtyczki: Git

Świetna wtyczka, która integruje nasz edytor z systemem kontroli wersji, jakim jest właśnie Git. Wystarczy wejść w konsolę Siblime'a (Ctrl + Shift + P lub Cmd + Shift + P) i już można cieszyć się wszystkimi poleceniami znanymi z Gita, w naszym edytorze!

4. Minify

Link do wtyczki: Minify

Kolejne rozszerzenie, które przenosi funkcjonalności innych programów prosto do naszego edytora! Wystarczy wejść w konkretny plik, wybrać z menu kontekstowego (po naciśnięciu prawym przyciskiem myszy) odpowiednią opcję albo wcisnąć jedną z następujących kombinacji klawiszy:

  • Ctrl + Alt + M (Cmd + Alt + M dla Maców) - w ten sposób minifikujemy zawartość konkretnego pliku.
  • Ctrl + Alt + Shift + M (Cmd + Alt + Shift + M dla Maców) - z kolei tak możemy nasz kod upiększyć.

5. Placeholders

Link do wtyczki: Placeholders

Rozszerzenie to pozwala nam na bardzo szybkie tworzenie tzw. dummy contentu, czyli przykładowych grafik oraz tekstu. Całość posiada relatywnie dużo opcji oraz działa w bardzo prosty sposób na zasadzie podpowiedzi do kodu.

6. ColorPicker

Link do wtyczki: ColorPicker

Bardzo prosty dodatek, który po wciśnięciu kombinacji klawiszy Ctrl + Shift + C (Cmd + Shift + C na Macu) ukazuje nam nowe okienko, z którego możemy pobierać kolory.

7. Advanced​NewFile

Link do wtyczki: Advanced​NewFile

Ostatni już dodatek, który potrafi znacznie usprawnić proces tworzenia nowych plików w naszym projekcie. Wszystko odbywa się z poziomu konsoli, którą wywołujemy za pomocą skrótu klawiszowego Ctrl + Alt + N (Cmd + Alt + N dla Maców).

Podsumowanie

Tak prezentuje się moje, bądź co bądź krótkie zestawienie najlepszych wtyczek do edytora tekstu, jakim jest Sublime Text 3. Mam nadzieję, że poznałeś dziś coś nowego!

Mogą Cię zainteresować:

Chętnie zaproponuję Ci coś jeszcze

Czy chcesz dodać coś od siebie?